KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14613262
nr 1461 3262
William Gislander
(1890-1937), Sverige
Oljemålning, Signerad, fåglar. Olja på pannå, 37x47cm, yttermått inklusive ram: 46x56cm
Kondition: slitage
William Gislander, svensk målare född 1890, död 1937.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 18 april 2022
kl 19:19:41
13/4 22:57:11
300 kr
18/4 19:14:41
William Gislander
Läs mer om William Gislander